KONTAKTY

OBJEDNÁVKU MÔŽETE UROBIŤ AJ TELEFONICKY
tel: +421 915 058 588
eshop@peknamama.sk

 

 


20. 02. 2018

Ako sa obliecť do práce v tehotenstve?

Elegantné šaty

Skvelou voľbou hlavne v letných mesiacoch sú elegantné šaty s dĺžkou po kolená. Voľte skôr ľahšie materiály a látky, ktoré zabezpečia to že sa nebudete potiť a zároveň sa budete cítiť pohodlne. Šaty môžu byť v akejkoľvek farbe, v ktorej sa cítite dobre. Ak zvolíte šaty, ktoré sú prestrihnuté pod prsiami, prípadne previazané mašľou alebo stuhou, odpútate tak pozornosť od Vášho bruška. Pýtate sa či by šaty mali mať rukáv alebo nie? Táto otázka sa nedá zodpovedať vo všeobecnosti. Niektoré ženy počas tehotenstva priberajú len na brušku, iným sa to odrazí na celom tele. Ak patríte medzi ženy ktorým sa kilá lepia na každý kúsok tela je lepšie zvoliť šaty s krátkym prípadne trojštvrťovým rukávom. Celkovo do práce ani nie je vhodné nosiť holé ramená. Ak teda zvolíte šaty na ramienka, oblečte si k nim sako, prípadne kardigán alebo sveter.

tehotenske_saty

Nohavice

Ak sa cítite pohodlnejšie v nohaviciach ako v šatách, nie je to žiadny problém. Zvoľte nohavice s vyšším pásom, ktorý optický zúži Vaše bruško. Vyhýbať by ste sa malý nízkym strihom a bedrovým nohaviciam siahajúcim tesne pod úroveň brucha. Pri sedení by vytvárali nepríjemný tlak a Vy by ste sa cítila nesvoja. V prvých mesiacoch môžete kľudne využiť nohavice, ktoré máte doma a doplniť ich voľnejšou blúzkou alebo košeľou. Tmavšie farby sú v tomto prípade lepšou voľbou, keďže opticky zoštíhľujú vaše nohy. Veľmi obľúbené v dnešnej dobe sú aj legíny. Tie však v žiadnom prípadne nenoste k tričkám, ktoré siahajú nad zadok. Pôsobí to lacne a neesteticky. Ak už zvolíte legíny, vyberte si k nim dlhší top aspoň pod zadok, prípadne aj kratšie šaty. Táto kombinácia je vhodná aj počas chladnejšieho počasia

tehotenske nohavice

Košele a blúzky

Tieto kúsky oblečenia môžete kombinovať s nohavicami, legínami alebo sukňou. Ich využitie je skutočne široké. Zabudnite však na blúzky a košele, ktoré ste si zapásali do nohavíc. V tehotenstve by to pritiahlo pozornosť na Vaše rastúce bruško. Voľnejšie strihy a jemné materiály, ktoré dokonalé padnú na vaše telo, sú tou správnou voľbou. Nemusíte sa držať len jednofarebnej verzie. Dovolené sú rôzne farby a vzory. Veľmi dobrým vzorom v tomto prípade sú zvislé pruhy, ktoré optický zoštíhľujú. Nezabúdajte na to že počas tehotenstva sa zväčšujú aj iné časti tela ako je brucho. Veľkým problémom pri košeli môže byť vrchný gombík, ktorý s narastajúcim poprsím bude odstávať. Preto by ste mali časom investovať do blúzok a košieľ s väčším obvodom hrudníka. Využijete ich aj po pôrode ako voľnejší strih blúzky.

tehotnske kosele

Sukne

V tehotenstve sa nemusíte vyhýbať ani tomuto kúsku oblečenie. Len strih na sukne sa bude trocha rozširovať a ich dĺžka predlžovať. Aby ste sa cítili pohodlne je potrebné, tak ako pri nohaviciach, aj pri sukni voliť strih s vyšším pásom. Veľkú výhodu majú aj sukne, ktoré sa nezapínajú na zips, ale majú v páse gumu. Guma v páse by však nemala byť tenká aby netlačila. Vhodná dĺžka sukne je približne 5 cm nad kolená, prípadne potom dĺžka, ktorá končí až pod kolenami. Sukňa, ktorá siaha až po zem je vhodná tak na letnú prechádzku ale určite nie do práce. Pôsobí dojmom ležérnosti, a to sa do práce určite nehodí.

tehotenske sukne

Každopádne aj počas tehotenstva by ste sa mali v oblečení cítiť pohodlne aby ste mali stále dobrú náladu, ktorá sa prenáša aj na Vaše dieťa. Môžete sa obliekať podľa módnych trendov ale aj podľa vlastného vkusu. Výber je len na Vás.