KONTAKTY

OBJEDNÁVKU MÔŽETE UROBIŤ AJ TELEFONICKY
tel: +421 915 058 588
eshop@peknamama.sk

 

 


10. 08. 2018

Ako zvládnuť tieto horúčavy s bruškom?

tehotna-zena

 

Horúce počasie zvláda každý inak. Pre každého človeka sú však dlhodobé horúčavy záťažou pre telo aj myseľ. Pre tehotné ženy je toto počasie obzvlášť nepríjemné a to hlavne kvôli hormonálnym zmenám v ich tele. Ako prežiť toto počasie ak Vám pod srdcom rastie nový život? Čo Vám pomôže a naopak čomu by ste sa mali vyhnúť?

 

V dnešnom blogu si rozoberieme pár rád, ako prežiť letné horúčavy aj keď pod srdcom nosíte svoj malý poklad. Ako sa ochladiť, čomu sa vyhnúť a čo treba dodržiavať, o tom všetkom sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.


Choďte sa okúpať ale opatrne

Plávanie je pre budúce mamičky veľmi prospešné. To že voda nadnáša, odbremení Vaše telo od kíl navyše a vy si oddýchnete. Aj s veľkým bruškom sa žena vo vode cíti ľahká a poďakuje sa Vám aj Vaša chrbtica. Rozmýšľajte však nad tým, kam sa pôjdete okúpať. Slaná morská voda mamičkám nijak neuškodí. Vyhýbať by ste sa však mali prírodným a termálnym kúpaliskám kde hrozí vznik infekcie. Kúpaliská a kryté plavárne sú tiež prijateľná možnosť. Zapamätajte si však, že NIKDY neostávajte v mokrých plavkách. Aj keď je vonku nad 30 stupňov.

prechadzka-na-plazi

Vyhýbajte sa priamemu slnku

Ak je to možné, vyhýbajte sa priamemu slnku. Tehotenstvo vo Vašom tele spôsobuje rôzne hormonálne zmeny, ktoré sa môžu pri pobyte na slnku prejaviť nepríjemnými pigmentovými škvrnami, ktoré už nezmiznú. Ak sa už musíte prejsť po slniečku, voľte priedušné ľahké oblečenie, ktoré zakrýva Vašu pokožku. A nezabúdajte na pokrývku hlavy. Opaľovacie krémy využívajte opatrne. Vždy si pred nanesením skontrolujte zloženie, nezabúdajte na to že všetko čo do Vašeho tela vnikne cez pokožku, dostane sa aj k Vášmu bábätku.

letna-pohoda

Pitný režim

Pitný režim je dôležitý pre každého človeka, v tehotenstve je to však ešte dôležitejšie. Vypiť by ste mali minimálne 8 pohárov vody. Najlepšou možnosťou však bude, ak budete piť v malých dávkach počas celého dňa. Fľašu s vodou majte stále so sebou, nech idete kamkoľvek. Okrem vody si môžete dopriať aj zriedené ovocné šťavy, niektoré druhy minerálok alebo čaj. Úplne sa vyhnite sladeným nápojom, alkoholu a nápojom s obsahom kofeínu.

pitny-rezim

Oblečte sa pohodlne

Aj pri výbere oblečenia by ste si mali dávať pozor. Voľte prírodné ľahké a vzdušné materiály, ktoré nebudú zbytočne prehrievať Vaše telo. Zamerajte sa na svetlejšie farby, ktoré nepriťahujú slnečné lúče. Dbajte na to, aby Vás oblečenie nikde netlačilo, to by mohlo spôsobiť nepríjemné zapareniny a vyrážky. Pozor by ste si mali dávať aj na vhodnú obuv. Najlepšie budú pohodlné sandále, ktoré Vašu nohu pevne obopnú a udržia tak stabilitu. Určite vynechajte hrubé uzavreté tenisky alebo botasky. Nohy by mali dýchať aby ste sa vyhli nepríjemným opuchom.

svetle-oblecenie

Ochlaďte svoje telo

Ak je teplo už neznesiteľné, skvele Vám poslúži fľaštička s rozprašovačom naplnená vodou. Postriekajte si ňou telo a hneď sa budete cítiť lepšie. Ak ste doma, môžete si namočiť bavlnenú utierku do chladnej vody a prikladať si ju na čelo a krk. Nezaškodí ani chladnejšie sprcha. Ak sa Vaše telo bude prehrievať, môžu prísť nepríjemné opuchy rúk a nôh. Počas leta všetky prstene nechajte radšej doma. Ak by Vám opuchli ruky, mohli by sa zaseknúť. Proti opuchu nôh skvele pomáha ak si ich vyložíte a budete relaxovať.

 

Ak vo Vašom šatníku chýbajú letné kúsky oblečenia, neváhajte a navštívte náš e-shop:

do-eshopu