KONTAKTY

OBJEDNÁVKU MÔŽETE UROBIŤ AJ TELEFONICKY
tel: +421 915 058 588
eshop@peknamama.sk

 

 


15. 08. 2018

Oblečenie podľa typu postavy

Byť tehotná je ďalší míľnik v živote každej ženy a prvý krok k materstvu. Všetky budúce mamičky majú zmiešaný pocit vzrušenia, úzkosti a šťastia. Je to určite náročná fáza a niekedy jednoducho neviete, odkiaľ začať. Od vyzdvihnutia detského oblečenia a výbavy, prípravy detskej izby až po prípravu všetkého potrebného. Ale samozrejme si musíte vyhradiť čas aj pre seba a svoje telo.

Počas tehotenstva určite získate nejaké to kilo navyše. Niektoré ženy priberú na celom tele, iným sa tehotenstvo prejaví len na veľkom brušku. Preto môže byť dosť ťažké vybrať si vhodné materské oblečenie bez toho, aby ste zmenili svoj štýl a módu. Nevyhnutnosťou je však pohodlné oblečenie. Aké oblečenie sa hodí na Vaše rastúce telo? O tom si prečítajte v dnešnom blogu.

Ak sa Vám zväčšuje celé telo

Žiadna žena netuší, ako sa zmení jej telo počas tehotenstva. Spolu s veľkým bruškom sa môžu začať zväčšovať aj Vaše ruky, nohy alebo dokonca tvár, alebo sa len môžete cítiť ťažšie a väčšie ako zvyčajne. Ak na Vás tehotenstvo vplýva týmto spôsobom, nemali by ste nosiť oblečenie, ktoré je príliš tesné a obtiahnuté. Chcete ukázať svoje pekné tehotenské krivky, ale určite sa nechcete cítiť nepríjemne. Ak milujete šaty, zvoľte pletené, šifónové alebo bavlnené materiály. Vyberte si šaty, ktoré siahajú po kolená a doplňte ich svetrom alebo sakom. Ak uprednostňujete nohavice, odporúčajú sa dlhé riflové nohavice alebo legíny, na vrh zvoľte voľnú blúzku a vykročte do ulíc.Bruško príliš vysoko

Ak máte tento typ postavy, Vaše krivky a pás nie je príliš viditeľný. Vaše bruško je veľmi vysoko, a blízko pŕs. Preto, aby ste si udržali svoje krivky, musíte si vybrať ten správny štýl oblečenia. Šaty a blúzky s vysokým pásom alebo empírovými líniami sa budú skvele hodiť k tvojej postave. Môžete ich zvýrazniť opaskom. Aby ste nevyzerali neforemne, nenoste príliš voľné alebo rovné šaty. Ako stvorené sú pre Vás svetlé odtiene farieb, rôzne kvetinové motívy alebo potlače. Pruhy a vzory sú tiež povolené. Skvele budú zužovať Vaše telo.Nizko položené bruško

V tomto prípade je Vaše bruško položené nižšie a blíži sa k panve alebo bokom. Vyčnievajúce bruško sa môže zdať ťažšie, ako v skutočnosti je. Ak teda zvolíte nesprávny druh oblečenia, budete vyzerať ako by sa bábätko už chystalo na svet a Vás bude opticky skracovať. Môžete si obliecť nohavice s voľným pásom alebo legíny, ktoré nebudú tlačiť na Vaše bruško a doplniť ich bavlnenou blúzkou. Úzke sukne sú skvelou voľboupretože predĺžia Vaše nohy a upriamia na ne pozornosť. Vaše oblečenie by malo mať pružný pás, vďaka ktorému Vás nebudú tlačiť ani ak ich budete mať cez stred bruška.
Drobné telo aj počas tehotenstva

Niektoré ženy majú to šťastie, že si zachovajú štíhle a drobné telo aj v treťom trimestri tehotenstva. Vďaka tejto postave môžu ženy počas tehotenstva nosiť takmer čokoľvek. Môžete nosiť všetko vo Vašom šatníku. Jednoducho mixujte, porovnávajte a experimentujte s tým, čo už máte. Vyberte si džínsy, tričká, blúzky alebo ležérne košele. Obtiahnuté šaty alebo sukne budú krásne zvýrazňovať Vaše tehotenské bruško a neuškodia Vašej postave.


Ak sme Vás inšpirovali, neváhaje a prezrite si celú našu ponuku. V nej nájdete mnoho trendy kúskov, ktoré využijete počas celého tehotenstva. Ponuka tehotenského oblečenia za najlepši ceny len tu: