slide-1
slide-2
slide-3

KONTAKTY

OBJEDNÁVKU MÔŽETE UROBIŤ AJ TELEFONICKY
tel: +421 915 058 588
eshop@peknamama.sk

 

 


06. 03. 2018

5 kúskov, na ktorých vystavíte svoj tehotenský šatník

Aj keď nakupovanie tehotenského oblečenia je bezpochyby potešením, tak treba rátať s tým, že väčšina oblečenia bude slúžiť len niekoľko, maximálne 5 mesiacov. Zoznámte sa s 5 kúskami oblečenia, ktoré môžeme zaradiť do kategórie “must have” a pomôžu Vám vytvoriť svoj tehotenský šatník.


 

1. Tehotenské rifle

To je pravdepodobne prvé zakúpené oblečenie pre tehotné, ktoré využijete aj po pôrode, možno aj po dobu ďalších mesiacov. Je vhodné si zvoliť aj inú farbu ako modrú, napríklad sivú, ktorá sa dokonale vie prispôsobiť celému šatníku. Výber tehotenských riflí by mal spĺňať určite kritérium nízkeho sedu s naťahovacím tehotenský pásom. Bez neho sa nohavice horšie na Vás udržia a stanú sa Vaším nepriateľom komfortného pocitu počas nosenia. Neskôr, keď sa všetky blúzky, košele a tričká vďaka rastúcemu brušku skrátia, tak oceníte, že Vaše bruško nie je holé a odhalené.


moderne_nohavice nohavice_pre_tehotne tehotenske_rifle tehotenske_nohavice

 

2. Tehotenské legíny

Nebudeme predstierať, že legíny sú nohavice, ale tiež nezaprieme, že sú oveľa pohodlnejšie ako džíny. Dokonca aj ako tehotenské rifle s pohodlným elastickým pásom.  Kvalitné legíny sú oveľa komfortnejšie než najlepšie džíny a tiež užitočné po pôrode, keď žena už nie je tehotná, ale stále vyzerá ako v 4. alebo 5. mesiaci. Ak sa prirodzený pôrod zmení na cisársky rez, tak po opustení nemocnice určite oceníte na svojom brušku mäkké materiály a tkaniny.

Legíny môžete jednoducho skombinovať so športovými teniskami alebo bežeckými topánkami či balerínkami, ale aj elegantnými vysokými podpätkami. Či už pôjdete do reštaurácie alebo strávite celý deň na gauči, tak tehotenské legíny určite oceníte.

 

leginy leginy leginy

 

3. Elastické tehotenské košele a blúzky

Často krát sa po tehotenstve ženská postava nevráti do pôvodného stavu, ale zdôrazní sa zväčšené a ovisnuté bruško. V takom prípade je dobré staviť na dlhé dámske košele len v trochu väčších rozmeroch a skontrolovať ako sú elastické. Počas tehotenstva budú zdôrazňovať rastúce bruško, ale po pôrode nebudú zbytočne poukazovať na nedostatky. Výbornou voľbou sú aj blúzky s dlhším rukávom, ktoré zakryjú aj ramená.

 

4. Jednoduché tehotenské šaty

Šaty pre tehotné ženy sú dokonalým vybavením, na takmer všetky druhy príležitosti, bežné dni, ale aj sviatky. Čím jednoduchší strih si vyberiete, tým viac budú mať univerzálnejší charakter a doplnkami len dotvoríte celkový vzhľad a dotvoríte svoj vzhľad pre aktuálnu udalosť, na ktorú sa chystáte.

 

saty_pre_tehotne lacne_saty zelene_saty tehotenske_saty

 

5. Dlhé svetre bez zapínania

Práve taký nikdy nebude príliš malý a úzky v páse - brilantný nápad, že? Ideálne sa hodí na šaty, košele, džínsy, legíny a jednoducho Vás zahreje, ale treba pamätať na to, že legíny nie sú nohavice a transparentné legíny už vôbec nie, takže keď v nich vyjdete vonku, tak zadoček by nemal ostať nezakrytý.

Kardigán v jari a v lete môže veľmi prirodzene nahradiť kabát alebo sako a v zimnom období Vás zahreje aj pod dlhou zimnou bundou. Aj keď má dáma po pôrode, tak kardigán neostane nevyužitý, najmä ak dojčí.