slide-1
slide-2
slide-3

KONTAKTY

OBJEDNÁVKU MÔŽETE UROBIŤ AJ TELEFONICKY
tel: +421 915 058 588
eshop@peknamama.sk

 

 


13. 06. 2018

Letné trendy pre budúce mamičky. Viete čo na seba?

mamicka

 

Počas horúceho letného obdobia, môže byť skutočné ťažké cítiť sa v pohode aj s väčším bruškom. Telo tehotnej ženy je oveľa citlivejšie na teplo, a preto by ste tomu mali prispôsobiť aj Váš šatník. Viete ktoré oblečenie je počas leta pre Vás to naj?


V dnešnom blogu si zhrnieme pár kúskov oblečenia, ktoré by nemali chýbať v letnom šatníku žiadnej budúcej mamičky. Veď ak sa cítite v pohode Vy, bude sa tak cítiť aj Vaše dieťatko. Vyberte si zo šiat áčkového strihu, voľné blúzky alebo športové oblečenie. Ako na to si prečítajte v nasledujúcich riadkoch.

 

Šaty áčkového strihu

Veľkou výhodou počas letného obdobia je to, že aspoň na určitý čas môžete odložiť nohavice a užívať si pocit voľnosti, ktorý Vám s ľahkosťou poskytnú šaty. Žiadne pevné gumy, ktoré tlačia na bruško, žiadny ranný boj s tým, aby ste sa dostali do nohavíc. Letné šaty sú pre tehotné ženy pohodlné a moderné zároveň. Niektorý ľudia si možno neuvedomujú aké náročné je byť tehotná, práve počas leta, kedy je telo oveľa citlivejšie na teplo. V šatách áčkového strihu sa Vaše telo nebude prehrievať, a vďaka tomu, že sa od pása dole rozširujú, zakryjú všetko čo chcete schovať, napríklad bruško, boky a zadok. Sú vhodné na bežné nosenie ale aj na slávnostné udalosti. V šatách tohto strihu určite zožnete úspech aj počas tehotenstva.


tehotenske-saty saty-pre-tehotne tehotenska-moda


Voľnejšie strihy klasických ženských kúskov oblečenia

Kedysi keď bola žena tehotná, nosila len výhradne tehotenské oblečenie. V dnešnej dobe je to ale iné. V obchodoch nájdete mnoho kúskov ktoré sa označujú ako OVER SIZE oblečenie. Tento druh je pre tehotné ženy ako stvorený. Môžete tak nosiť všetko čo sa Vám páči a často krát ani nebude možné rozpoznať že ste tehotná. Nezameriavajte sa však len na tento druh oblečenia. Skvelým kúskom sú aj blúzky, ktoré sú zúžené v páse napríklad opaskom, a od pása dole sa rozširujú. Kedysi sa všetky voľné veci volali tehotenská móda, dnes je to veľmi moderný kus oblečenia, ktorý Vám navyše zabezpečí pohodlie. Nemusíte hneď po tom ako zistíte že ste tehotná obchádzať všetky obchody s tehotenskou módou. Kúpte si to, čo sa Vám páči, len zvoľte väčšiu veľkosť. Najdôležitejšie je to aby ste sa cítili v pohode Vy.


tehotenske-bluzky bluzka-na-kojenie bluzka-pre-tehotne


Pohodlné športové oblečenie, nie len na doma

Aj vy máte ten názor, že športové oblečenie je vhodné akurát tak na domáci úbor alebo rýchli nákup v potravinách? Ste na omyle. Existuje mnoho športových kúskov, ktoré sú veľmi pohodlné a zároveň vyzerajú skvele. Skúste si obliecť športové čierne nohavice užšieho strihu, ktoré vďaka gume nebudú tlačiť na bruško a k nim voľné tričko alebo top. Pozor na to aby vrchná časť Vášho odevu siahala aspoň pod zadok, inak by tento outfit pôsobil lacno. Na nohy si obujte tenisky a môžete si vyraziť na prechádzku či do mesta.


tehotenske-nohavice tehotenske-tielko volne-nohavice


Letná obuv počas tehotenstva

Topánky sú samozrejme neodmysliteľnou súčasťou letného outfitu. S rastúcim bruškom začína ženské telo zadržiavať vodu, čo sa môže odraziť aj na opuchnutých nohách. V tomto prípade by ste len ťažko zháňali napríklad topánky na opätku, v ktorých by ste sa cítili pohodlne. Ako letná obuv pre budúce mamičky sú najvhodnejšie sandále na rovnej podrážke. Dávajú Vašim nohám voľnosť, pohodlnosť a vzudšnosť. Navyše vyzerajú skvele.


sandale topanky obuv

 

Ste už pripravené na prichádzajúce leto? Ak nie, radi Vám s tým pomôžeme


tlacidlo